Objednat online
Objednat online
Plicní ambulance
Objednat se online

Komplexní vyšetření plic

Bodypletysmografie je funkční vyšetření plic. V pneumologii představuje významnou metodu pro diagnostiku plicních onemocnění.

Vhodné pro pacienty:

  • s dechovými problémy
  • s podezřením na plicní nemoci
  • s diagnózou plicního onemocnění

Naše moderní přístroje Bodystik a Diffustik  pomáhají k diagnostice plicních onemocnění či k monitoraci účinnosti léčby.

Nabízíme komplexní měření funkce plic a dýchacích cest na moderních přístrojích.

  • Spirometrie včetně bronchomotorických testů
  • Bodypletysmografie
  • Difusní kapacita
  • FeNO (vydechovaný oxid dusnatý)
  • Měření okluzních ústních tlaků nebo faryngeálního tlaku

Plicní ambulance Nemocnice svaté Alžběty je moderně vybavená pneumologická ambulance poskytující odborná plicní vyšetření včetně komplexního vyšetření funkce plic.

Naše služby vynikají příjemným prostředím, zkušenými lékaři a důrazem na osobní přístup k pacientům.

Vyšetření je vhodné pro pacienty s dechovými potížemi, s diagnózou plicního onemocnění či s podezřením na plicní onemocnění. Ambulance se mimo jiné zabývá dispenzarizací chronických plicních onemocnění.

Nabízíme komplexní měření funkce plic a dýchacích cest, prováděné na přístrojích Bodystik a Diffustik. Provádíme vyšetření spirometrie včetně bronchomotorických testů, bodypletysmografie, vyšetření difuzní kapacity plic, měření saturace krve kyslíkem, měření okluzních ústních tlaků a FENO (měření koncentrace oxidu dusnatého ve vydechovaném vzduchu).

Naše ambulance také úzce spolupracuje se zkušenými fyzioterapeuty, kteří provádí dechovou rehabilitaci (respirační fyzioterapii). Respirační fyzioterapie se zaměřuje na aktivaci dýchacích svalů, usnadnění vykašláváni a reedukaci chybného dechového stereotypu. Patři k podpůrné léčbě u pacientů zejména s diagnózou bronchiálního astmatu, chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN), cystické fibrózy, bronchiektázií, dále u sekundárních dýchacích obtíží, například u neurologických onemocnění.

homearrow-right